Ercan Kesal; Nevşehir'in Avanos ilçesinde başlayan yaşam yolculuğunu mesleki anlamda pek çok ödülle taçlandırmış örnek bir isim.
Usta oyuncu son olarak "Nasipse Adayız" filmiyle Sinema Yazarları Derneği (SİYAD) tarafından 2020 yılının "En İyi Film, En İyi Yönetmen-En İyi Senaryo" olmak üzere toplam beş dalda ödüle layık görüldü.
"Çukur" dizisindeki İdris Koçovalı rolüyle de hafızalarımızda iz bırakan Kesal; hekim, yönetmen, oyuncu, senarist ve yazarlık kariyerlerini başarıyla taşıyan bir duayen...
"Yaptığım her işin hakkını vermek isterim" diyen Ercan Kesal ödüllü filminden başlayarak sorduğumuz tüm sorularımızı içtenlikle yanıtladı.
İlgiyle okuyacağınız röportaj 2 Haziran Çarşamba günü yayında olacak.
Bir Yorum Bırakın