HABER GÖNDER

 

TİM’E GAZİANTEP DAMGASI 

Genel
01 Ocak 2023
09:00


 TİM’E GAZİANTEP DAMGASI 

Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin İstanbul'da yapılan olağan genel kurul toplantısında Gaziantep’ten üç isim Konsey Üyeliğine seçildi.

 

 

Kaplan, Tiryaki ve Kikeci Konsey üyesi oldu


Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin 29. Olağan Genel Kurul Toplantısı İstanbul’da Haliç Kongre Merkezinde yapıldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da katıldığı genel kurula ihracatçılar büyük ilgi gösterdi. 

TİM’in 29 Genel Kurul Toplantısında yapılan seçimlerde Gaziantep’ten üç isim Sektör Konseyi üyeliğine seçildi. Güneydoğu Anadolu Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği Başkanı ve GAİB Koordinatör Başkanı Fikret Kileci, TİM Hububat Bakliyat Yağlı Tohumlar ve Mamulleri Sektör Kurulu Başkanı Ahmet Tiryakioğlu ve TİM Halı İhracatçıları Sektör Kurulu Başkanı Selahattin Kaplan TİM Genel Kurulu'nda yapılan seçimlerde TİM Sektör Konseyi Üyeliğine seçildi. 

 



Türkiye'de ihracatçıların çatı örgütü olan TİM’in olağan genel kurul toplantısında, Kileci, Tiryakioğlu ve Kaplan’ın TİM Konsey Üyeliğine seçilmesi ihracatçılar arasında memnuniyetle karşılandı.

 

27 sektör konsey başkanı belli oldu


TİM başkanlık seçimlerinden 27 sektörün konsey başkanları belirlendi. Çelikte İbrahim Pektaş, Çimento, cam seramik ve toprak ürünlerinde Erdem Çenesiz, demir ve demir dışı metallerde Çetin Tecdelioğlu, deri ve deri mamüllerinde Mustafa Şenocak, elektrik ve elektronikte Fatih Kemal Ebiçlioğlu, fındık ve mamullerinde Hasan Osman Sabır, gemi ve yat hizmetlerinde Başaran Bayrak, halıda Salahattin Kaplan, hazır giyim ve konfeksiyonda Mustafa Gültepe, hizmette Ahmet Bolat, hububat bakliyat yağlı tohumlar ve mamullerinde Ahmet Tiryakioğlu, iklimlendirme sanayiinde Salih Zeki Poyraz, kimyevi maddeler ve mamullerinde Adil Pelister, kuru meyve ve mamullerinde Birol Celep, madende Rüstem Çetinkaya, makine ve aksamlarında Kutlu Karavelioğlu, meyve ve sebze mamullerinde Melisa Tokgöz, mobilya kağıt ve orman ürünlerinde Ahmet Güleç, mücevherde Ayhan Güner, otomotiv endüstrisinde Baran Çelik, savunma ve havacılıkta Latif Aral Aliş, su ürünleri ve hayvansal mamullerdeAli Can Yamanyılmaz, süs bitkilerinde İsmail Yılmaz, tekstil ve hammaddelerinde Ahmet Fikret Kileci, tütünde Ömer Celal Umur, yaş meyve ve sebzede Ali Kavak, zeytin ve zeytinyağında ise Davut Er sektör konseyi başkanı seçildi.

 

27 sektörün asil ve yedek konsey başkanları şöyle:  

 

ÇELİK

Asil: İbrahim Pektaş

Yedek: Yalçın Ertan


ÇİMENTO, CAM, SERAMİK VE TOPRAK ÜRÜNLERİ

Asil: Erdem Çenesiz

Yedek: Tansu Kumru

DEMİR VE DEMİRDIŞI METALLER

Asil: Çetin Tecdelioğlu

Yedek: Talha Özger

 DERİ VE DERİ MAMULLERİ

Asil: Mustafa Şenocak

Yedek: Güven Karaca

ELEKTRİK VE ELEKTRONİK

Asil: Fatih Kemal Ebiçlioğlu

Yedek: Mehmet Kavaklıoğlu

FINDIK VE MAMULLERİ

Asil: Hasan Osman Sabır

Yedek: İlyas Edip Sevinç

GEMİ, YAT VE HİZMETLERİ

Asil: Başaran Bayrak

Yedek: Cem Seven

HALI

Asil: Salahattin Kaplan

Yedek: Zeynal Abidin Kaplan

HAZIRGİYİM VE KONFEKSİYON

Asil: Mustafa Gültepe

Yedek: Recep Burak Sertbaş

HİZMET

Asil: Ahmet Bolat

Yedek: Salih Zeki Çakır

HUBUBAT, BAKLİYAT, YAĞLI TOHUMLAR VE MAMULLERİ

Asil: Ahmet Tiryakioğlu

Yedek: Nihat Uysallı

İKLİMLENDİRME SANAYİ

Asil: Salih Zeki Poyraz

Yedek: Mehmet Hakkı Şanal

KİMYEVİ MADDELER VE MAMULLERİ

Asil: Adil Pelister

Yedek: Ethem Tanrıver

KURU MEYVE VE MAMULLERİ

Asil: Birol Celep

Yedek: Mehmet Çıkmaz

MADEN

Asil: Rüstem Çetinkaya

Yedek: İbrahim Alimoğlu

MAKİNE VE AKSAMLARI

Asil: Kutlu Karavelioğlu

Yedek: Sevda Kayhan yılmaz

MEYVE SEBZE MAMULLERİ

Asil: Melisa Tokgöz Mutlu

Yedek: Türkmen Türkmenoğlu

MOBİLYA, KAĞIT VE ORMAN ÜRÜNLERİ

Asil: Ahmet Güleç

Yedek: Mehmet Bülent Aymen

MÜCEVHER

Asil: Ayhan Güner

Yedek: Burak Yakın

OTOMOTİV ENDÜSTRİSİ

Asil: Baran Çelik

Yedek: Orhan Sabuncu

SAVUNMA VE HAVACILIK

Asil: Latif Aral Aliş

Yedek: Temel Kotil

SU ÜRÜNLERİ VE HAYVANSAL MAMULLER

Asil: Ali Can Yamanyılmaz

Yedek: Sinan Kızıltan

SÜS BİTKİLERİ VE MAMULLERİ

Asil: İsmail Yılmaz

Yedek:

TEKSTİL VE HAMMADDELERİ

Asil: Ahmet Fikret Kileci

Yedek: Pınar Taşdelen Engin

TÜTÜN

Asil: Ömer Celal Umur

Yedek: Mahru Gürel Ağdanlı

YAŞ MEYVE SEBZE

Asil: Ali Kavak 

Yedek: Senih Yazgan

ZEYTİN

Asil: Davut Er

Bir Yorum Bırakın

EN ÇOK OKUNANLAR

Eyüp Lojistik’ten Dev Araç filosu

46 Okunma

Gaziantepli taekwondo şampiyonu Türkiye'yi temsil edecek

26 Okunma

FW: Medical Point Hastanesi Çocukluk Çağı Kanserlerine Dikkat Çekti

19 Okunma

Milletvekili Meriç iş kazalarına tepki gösterdi

15 Okunma

Vali Kemal Çeber Altunkaya’ya övgü yağdırdı

14 Okunma

100. YILA YAKIŞAN ESERLER

74 Okunma

SPOR GÖNÜLLÜLERİ ÖDÜLLENDİRİLDİ

66 Okunma

AHD LOJİSTİK’E ÖNEMLİ ÖDÜL

58 Okunma

AYŞENUR GÖĞÜŞ YAZDI...ŞİDDET HARİTASINDA ŞAŞIRTICI TABLO

57 Okunma

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ CUMHURİYET BAYRAMI KUTLAMA

55 Okunma

BİR YILLIK MAAŞIMI DEPREMZEDELERE BAĞIŞLAYACAĞIM

1047 Okunma

SON İL GENEL MECLİS BAŞKANI MİLLETVEKİLLİĞİ İÇİN ADIMINI ATTI

858 Okunma

Gaziantep’te eşini öldüren madde bağımlısı koca tutuklandı

800 Okunma

BHA GENEL MÜDÜRÜ BELLİ OLDU

798 Okunma

KKTC Cumhurbaşkanı Tatar, Rum kesiminin füze savunma sistemini güçlendirmesine tepki gösterdi

791 Okunma

KÖŞE YAZARLARI

AYDIN AKYÜREK

MUHARREM BALAT VE EİNSTEİN BAKIŞI

Son Yazısı Tüm Yazıları

NÖBETÇİ ECZANELER

25 Şubat 2024 Pazar Günü Nöbetçi Eczaneler

 OGBMAYAVP
FENERBAHÇE A.Ş.27224170224870
GALATASARAY A.Ş.26223155144169
TRABZONSPOR A.Ş.2613494233943
BEŞİKTAŞ A.Ş.2613493731643
KASIMPAŞA A.Ş.27116104850-239
RAMS BAŞAKŞEHİR FUTBOL KULÜBÜ27106113533236
ÇAYKUR RİZESPOR A.Ş.27106112840-1236
BITEXEN ANTALYASPOR2681173129235
MONDİHOME KAYSERİSPOR2710893538-335
EMS YAPI SİVASSPOR2681083036-634
YILPORT SAMSUNSPOR2796123336-333
YUKATEL ADANA DEMİRSPOR A.Ş.2671183935432
MKE ANKARAGÜCÜ27611103235-329
ATAKAŞ HATAYSPOR27611103237-529
CORENDON ALANYASPOR2661193139-829
VAVACARS FATİH KARAGÜMRÜK2677123130128
GAZİANTEP FUTBOL KULÜBÜ A.Ş.2777133140-928
TÜMOSAN KONYASPOR27610112639-1328
SİLTAŞ YAPI PENDİKSPOR FUTBOL A.Ş.2668123151-2026
İSTANBULSPOR A.Ş.2636172049-2912
Takım AdıCeza Puanı
MONDİHOME KAYSERİSPOR3
İSTANBULSPOR A.Ş.3
 OGBMAYAVP
EYÜPSPOR23181457183955
GÖZTEPE A.Ş.24154542152749
KOCAELİSPOR23134636251143
BODRUM FK24126634171742
SAKARYASPOR A.Ş.23117535251040
TEKSÜT BANDIRMA SPOR24116735211439
AHLATCI ÇORUM FK24115839251438
BOLUSPOR2310672224-236
GENÇLERBİRLİĞİ238872324-132
ERZURUMSPOR FK238962320330
ANKARA KEÇİÖRENGÜCÜ2385102128-729
MANİSA FUTBOL KULÜBÜ236982624227
ÜMRANİYESPOR2476112636-1027
ADANASPOR A.Ş.2472152038-1823
ASTOR ENERJİ ŞANLIURFASPOR2357111628-1222
TUZLASPOR A.Ş.2364132340-1722
ALTAY2453161247-3515
BITEXEN GİRESUNSPOR2424181146-357
Takım AdıCeza Puanı
ERZURUMSPOR FK3
ALTAY3
BITEXEN GİRESUNSPOR3