Gaziantep'in Medya27 Gazetesi


NEŞE CÖMERT

03 Mayıs 2021

ALINMAYIN

Saçlarımın makasa değen uçları sızlamıştı da hüsranımı yenecek, dindirecek vicdan bulamamıştım. Dolmasın heybenize Tanrının aciz kullarının feryadı. Alınmayın üstünüze. Alınmayın.

Siz çok iyi bilirdiniz öncellenmiş heveslerinize alkış toplamayı! Muhteşem körlersiniz dünyaya. Çakralarınız kendinize bilinç!
Öz vatanımızda hem öksüz hem yetim kalan yaralı kuşlardık biz. Uçmaya hevesimiz kalmadı. Alınmayın üstünüze. Alınmayın.

***

Tel tel kırılan umutlarımızdı, ekmek kavgamızın üstüne. Bir asi rüzgar gibi savrulduk, çakıldık çalı diplerine. Emeklemeden koşmaya mecburduk hayat yarışında oysa. Narin, kuru bir yaprak gibi süzüldük çamurların üstüne, ne toprak ne yapraktı artık ağrımız. Sol yanımız kıvranıyordu gurur içinde. Lütfen, alınmayın üstünüze. Alınmayın.

Şiirlerimi yok ettiniz. Kalemim ve kelamıma ben dahil hasret ettiniz. Ucundan tutacağım hiçbir şey kalmamıştı. Bu insansızlık içinde yıllarca aşkın aşkınlığından ve hasreti sitemlere sarıp döşedim satırlarıma. Yetmedi. İlahiyi bulduktan sonra apaçık ortaya çıktı gerçekler. Bana unuttuğum değerlerimi hatırlattınız. Kendi değerimi.

Kendimi sevmemi ve çok sevip değerli kılmayı. Siz ether koklatıp en güzel duygularıma, kendimi unutturmuştunuz. Uyandım derin uykulardan, çıktım merdivensiz kör kuyulardan. Aldım, bu defa çok daha güçlü payıma düşeni hayattan. Siz alınmayın üstünüze, alınmayın.

***

Her düşüp kalktığımda daha güçlü kalkar ve koşardım. Artık koşmaya mecalim kalmadı. Asil ve mağrur yürümeye devam edeceğim. İyi ki tanıdım seni ey insan, iyi ki gerçek sevginin ebedi ve koşulsuz olmadığını gösterdin.

Her şey maddenin olağanüstü hazzına düşürmüştü sizleri. Sevgiyi yok ettiniz; katlederek, yok sayarak, öteleyerek ve insanca duygudan saymayarak! Allahtan korkmadan, kuldan utanmadan, sonu ne olur düşünmeden... Olağanüstü güzelim dünyayı yok ettiniz ey insanlar! Daha çok makam, daha çok statü, çok para, çok çok ve en çok her şey sana değil mi ey insan!

Sitemim bana, sitemim sana, ona... el birliği ile mahvettik, yaşanmaz hale getirdik yerküreyi.

***

Şimdi evlerimizde sevdiklerimize hasret mutlu muyuz? Bozulan psikolojilerimizle huzurlu muyuz? Ben klavye kahramanı yada demagoji yapan bir kalemim öyle mi?
Boş yapıyorumdur belki de sevgili genç insanlar!
Boşverin.
Siz yine de alınmayın üstünüze! Alınmayın.


Captcha işaretlenmemiş.
Yazarın Diğer Yazıları
ALINMAYIN

03 May 2021

BİLENLER SÖYLESİN

22 Şub 2021

SMA HASTALARI İLAÇ BEKLİYOR

13 Oca 2021